Enes Batur Kimdir?

Enes Batur Sungurtekin, 1998 yılında doğmuş ve Youtube ile ismini Türkiye’de milyonlara duyurmayı başarmıştır. Türkiye içerisinde en çok youtube abonesine sahip olan kişidir. Dolayısıyla buradan en çok gelir elde eden kişilerden bir tanesidir diyebiliriz.
Arzu ve Fatih Sungurtekin çifti tarafından dünyaya getirilen Enes, anne tarafından Malatyalı baba tarafından ise Adanalıdır. Kendisine sorarsanız da Adanalı olduğunu söylemekten çekinmemektedir. Babası polis emeklisi olan Enes’in annesi ise hemşiredir. Altın Kelebek ödülleri bilmeyen yoktur sanırım. 2017 yılında bu alanda ilk kez en iyi Youtuber seçilmiş ve bu ödülde yine Enes’e verilmiştir. Ancak çok ilginçtir ki bu ödül verildikten birkaç gün sonra kanalında çocuklara yönelik uygunsuz görüntüler olduğu gerekçesiyle ödül kendisinden geri alınmıştır. Ancak elbette bunlarla yetinmeyen Batur, 2018 yılında bu sefer Altın Palmiye ödüllerinde yılın sosyal medya fenomeni ödülünü kazanmayı başarmıştır.

Enes Batur Ödülleri


Enes Batur 2017 yılından sonra 2 adet ödül kazanmayı başarmıştır
  •  Altın Kelebek Ödülleri (yukarıdaki nedenden dolayı geri alınmıştır.)
  • Altın Palmiye ödülleri  - 2018 Sosyal medya fenomeni ödülü

Enes Batur Filmleri

Enes Batur çektiği filmler ile de bir hayli popüler olan bir kişidir. Youtube ile elde ettiği şöhreti son derece güzel değerlendiren Enes, 2 tane de film çekmiş ve bu konularda da oldukça başarı sağlanmıştır.
  •    Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi? (2018)
  •    Enes Batur Gerçek Kahraman (2019)

Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi?


Yönetmen koltuğuna oturan Kamil Çetin tarafından çekime alınan filmde Enes’in hayatı anlatılmaktadır. Ceyda Düvenci ve Bekir Aksoy gibi ünlü kişilerinde rol aldığı film 19 Ocak 2018 tarihinde vizyona girmiştir. 11 hafta boyunca gösterimde kalan filmi toplam 1,4 milyon kişi izlemiş ve 17,4 milyon kazanç sağlamıştır.
Filme baktığımızda Ceyda Düvenci, Enes’in annesi rolünü üstlenirken, Bekir Aksoy ise babası rolünde görev almıştır. Yardımcı oyuncular olarak ise karşımıza Başak Karahan, Egemen Mustafa Almacı çıkmaktadır.

Filmin Fragmanı İçin – Tıklayınız.

Enes Batur Gerçek Kahraman

Doğa Can Anafarta tarafından yönetilen film 2019 yılında vizyona girmiştir. Komedi ve macera etiketleri ile karşımıza çıkan filmde Enes oyunculuğu ile göz kamaştırıyor. Filme baktığımız zaman Enes tabi ki başrolde bulunmaktadır. Ancak onun yanında Ömer Başdoğan, Altan Erkekli, Damla Aslanalp gibi harika isimleri bir arada görebiliyoruz.
31 Mayıs 2019 tarihinde vizyona giren filmi ilk 3 günde 90.153 bin kişi izlemiştir. Gerçek Kahraman gişe İlk 3 gün izlenimlerinde toplamda 1 milyon 407 bin TL gelir elde eden film tüm zamanlarda ise 7 milyon 354 bin TL hasılat elde etmiştir. Enes Batur Gerçek Kahraman İzle Full izlemek için Google’da bu isimle araştırma yapmanız yeterli olmaktadır.

Filmin Fragmanı İçin – Tıklayınız.

Enes Batur Şarkıları

Batur, seslendirmiş olduğu Enes Batur Dolunay isimli şarkısı ile adeta müzik piyasalarına bomba etkisi yaptı. Hiç beklenmedik bir anda ortaya çıkan şarkısı Youtube’de yarım saat içerisinde 500.000+ kişi tarafından izlenerek ulaşılması güç bir rekora imza attı. Şarkıyı dinlemek isterseniz eğer buraya tıklayabilirsiniz.

Dolunay Sözleri Enes Batur 

Susar herkes susar
Her yer kural
Yıkın duvarları
Uğra, yanıma uğra
Bir yazı tuğra bükelim tüm kolları
Koy koy yeni bi' kat
Onu da geçeyim iyi bi' fark
Zoruna gidenin dili kurak
Kapalı kapıya çeneni tak
Boşver geri topla
Verdiğin değerin dili olsa
Kalbimi vurmuş gidiyorsan
Acı diliyorsan ne de biliyorsan
Kızgın güllerin üstüne düşmüş dolunayım ben (woo)
Soldum bir kere, geriye dönersem yok olayım ben (ey)
Koştum bi' firara, beni ölmezsem yine ara
Kara kış gibiyim sobalara, bizi doldursun odalara
Kızgın güllerin üstüne düşmüş dolunayım ben (woo)
Soldum bir kere, geriye dönersem yok olayım ben (ey)
Koştum bi' firara, beni ölmezsem yine ara
Kara kış gibiyim sobalara, bizi doldursun odalara
Susar herkes susar
Her yer kural
Yıkın duvarları
Uğra, yanıma uğra
Bir yazı…

Enes Batur Youtube  platformunda elbette sadece dolunay isimli şarkısı ile gündeme gelmemiştir. Başarılı fenomen tarafından listeye alınan daha pek çok şarkı bulunmaktadır.

Enes Batur Hadiseleri

Enes, oldukça hareketli yaşantısı ile dikkat çekmektedir. Lüks arabaların içerisinde yaptığı çekimlerle sürekli gündeme gelen youtuber, 4 Ağustos 2019 tarihinde ise JT isimli youtube kanalı ile büyük bir tartışma içerisine girmiştir. Kanalın söylediğine göre Enes, PewDiePie ve MrBeast gibi ünlü kişilerin yayınladığı videolardan hırsızlık yapmıştır. Ancak Enes ve kanal arasındaki tartışmalar Youtube’ye varan şikâyetlere kadar uzamış ancak Youtube 2 kanalı da kapatmayarak tartışmaya bir son nokta koymuştur.
Bununla birlikte oyuncu bir ara evlilik iddialarının tam ortasında kalmıştır. Kişi tarafından yapılan şaka maksatlı paylaşımlar bir anda ülke gündemine düşmüş ve Tulu Bacı ile evlendiği fotoğrafları basına bomba gibi düşmüştür. İlerleyen zamanlarda bu durumun bir şaka maksadı ile yapıldığını ve olayın çok yanlış anlaşıldığını söyleyen Enes, büyük bir tepki toplamıştır. Ünlü Youtuber, yanlış yönlendirildiğini söylese de eleştirilerden nasibini almıştır.

Enes Batur Kazancı

Enes Batur Youtube kazancı ile de sürekli gündeme gelmektedir. Filmlerinde elde ettiği gelirlerin yanında youtube’den de aylık yaklaşık olarak 300.000 TL gibi bir rakam kazandığı herkes tarafından konuşulmaktadır. Bizde olayı incelediğimiz zaman rakamların buna yakın ve yaklaşık olduğunu söylemekten kendimiz alamıyoruz. Ancak ülkemizin yeni vergi düzenlemesine göre bu miktarın önemli bir kısmının da vergiye gideceği aşikardır ki buna son 5 yılda kazandığı tüm paralarda dâhildir.