Orkun Işıtmak Kimdir?


Orkun Işıtmak tam ismi Orkuncan Işıtmak’tır. 8 Ocak 1996 yılında İzmir’de doğan Orkun, ismini Youtube ile duyuran başka bir Youtuber olarak görülmektedir. Aynı zamanda komedyenlikte yapan Işıtmak, İstanbul üniversitesinde öğrenim hayatını devam ettirmektedir.2012 yılından beri Youtube ile ismini duyuran Youtuber, eğlence ve oyun içerikli videoları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.


Orkun Işıtmak film dünyasına ise 2018 yılında oynadığı iyi oyun ile girmiştir. Ayrıca 45. Altın Kelebek ödüllerinde ise en iyi Youtuber/Instagrammer olarak ödül almayı başarmıştır. Oyuncunun aynı zamanda ismi Merve Yorgancılar ile de anılmış ve uzun bir aşk döneminin ardından Mart 2020 tarihinde nişanlandıklarını tüm kamuoyuna duyurmuşlardır.

Orkun Işıtmak Filmleri


Orkun Işıtmak yaş olarak 24 yaşında olsa da bu kadar kısa ömrüne pek çok başarı sağlamıştır. Komedyenlik yapan ünlü Youtuber aynı zamanda bir tane de film çekmiştir. İyi Oyun filmi ile isminden bahsettiren oyuncu burada umduğu başarıyı yakalamıştır.

Kadrosunda Mert Yazıcıoğlu, Afra Saraçoğlu, Yiğit Kirazcı gibi ünlü simaların bulunduğu film gişede de beklenen başarıyı yakalamıştır. Umut Aral tarafından yönetilen filmi toplam 170 bin kişi izledi ve 2,2 milyon TL gelir elde etti.

Liseyi yeni bitirmiş bir gencin hayatının anlatıldığı filmde genç hem internet kafede çalışıp hemde ailesinin geçimini devam ettirmeye çalışmaktadır. Kafede başkalarının yerine oyun oynayıp onların hesaplarını geliştiren (kasan) ve sonrasında bu hesapları satan bir kişiyi canlandıran Orkun, oldukça başarılı bir rol üstlenmiş. Doğal yaşantısına da son derece uyan bu film ile sinemaya tekrar dönebileceğinin sinyallerini vermiştir. Belkide bir sonraki filmde Orkun Işıtmak iyi oyun ile kazandığı paranın kat be kat fazlasını kazanabilir, ne dersiniz?

Orkun’un Kazandığı Ödüller


Orkun, başarılı geçen Youtube kariyeri ile birlikte pek çok ödüle aday gösterilmiş ve bunlardan en önemlisi olanı 45. Altın Kelebek Ödüllerini kazanmayı başarmıştır. Burada Youtuber/Instagrammer olarak her yıl seçilen kişiler arasında ön plana çıkan Işıtmak, ödülü evine götürmeyi başarmıştır.

Orkun Işıtmak Youtube

Orkun’un Youtube ile ilk tanışması 8 Nisan 2010 yılında gerçekleşmiştir. Kısa zaman içerisinde çektiği oyun ve komedi videoları ile fark edilen Işıtmak takipçi sayısını da milyonlara çıkarmayı başarmıştır. Genç Youtuber aynı zamanda sosyal medya hesaplarında da son derece kaliteli paylaşımlara imza atmakta ve oralarda da hatırı sayılır bir kitleye hitap ettiği bilinmektedir.

Orkun Işıtmak Youtube ile birlikte kazandığı şöhrette kazancı da dudak uçuklatmaktadır. Henüz genç yaşına rağmen aylık 200 bin TL üzerinde sadece Youtube üzerinden gelir elde ettiği yadsınamaz bir gerçektir. Bunun yanı sıra diğer sosyal ağlardan da kazandıkları ile birlikte bu rakamın çok daha üstüne çıktığı bir gerçektir.

Orkun Hakkında


Orkun Işıtmak boy uzunluğu 1,83 metredir. Orkun Işıtmak Nişanlısı olan Merve Yorgancılar ile henüz 2020 yılı mart ayında nişanlanmış ve kısa süre içerisinde evlenmeleri beklenmektedir. Corona Virüsünden dolayı evlilik tarihleri konusunda net bir ifade vermekten de kaçınmaktadırlar.

Orkun Işıtmak uzaydan atlamak videosu ile trendlere giren ünlü Youtuber’ın bu videosunu izlemek istersen eğer şu linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Oyuncu aynı zamanda dövmeleri ile de epey bir ilgi çekmektedir. Hayranları tarafından oldukça sempatik bulunan Orkun, Enes ile olan rekabetlerinden ise söz etmekten kaçınıyor. Orkun hakkında daha başka merak ettikleriniz olursa eğer bizlere konu altından yazabilirsiniz.