Youtube Minecraft


Minecraft Youtube
Minecraft, bildiğiniz gibi son dönemlerde ortalığı kasıp kavurmuş harika oyunlardan bir tanesidir. Pek çok kişinin ilgi duyduğu ve özellikle çocuklar tarafından oldukça revaçta olan bu oyun, özellikle Youtube platformunda son derece ilgi çekmektedir. Youtube minecraft üzerinde oynadığı oyunları paylaşan birbirinden ünlü kişilerle dolu diyebiliriz. Bu yazımıza başlarken oyun hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra Youtube platformunda en iyi minecraft kanallarını sizlere sunacağız.

İlk olarak oyun 2011 yılında Mojang tarafından ortaya çıkartılmıştır. Ancak 2014 yılında Microsoft tarafından satın alınınca haliyle işin rengi biraz değişmiştir. İşte bu noktadan sonra iyice tırmanışa geçen oyun giderek daha popüler bir hale gelmiş ve artık durdurulamaz bir noktaya çıkmayı başarmıştır. Oyunda küpler ile çeşitli tasarımlar yapabilir ve 3 boyutlu tasarımlar ile harika yapılar ortaya çıkartabilirsiniz. Oyunda 2 tane mod bulunmaktadır.
 • Seçeceğiniz duruma göre ilk modda hayatta kalmak için bir çaba veriyorsunuz.
 • Diğer modda ise yaratıcı becerilerinizi ortaya çıkartıyorsunuz.

Temel amaç oyun içerisinde bulunan her şeyi kırmak, taşımak ve yerleştirebilmekten ibarettir. Bu amacın etrafında bir oyun ne kadar zevkli olabilir diye bakmayın sakın. Çünkü bu konuda gerçekten pişman olursunuz. Dilerseniz oyun konusunda bilgi verdikten sonra sizleri oynadığı oyunlarla ekrana kilitleyen Youtube minecraft fanları ile bir araya getireceğiz.

Minecraft APK

Minecraft APK
Bu oyundan bahsetmişken elbette APK özelliğinden bahsetmemek olmazdı. Youtube Minecraft ile birlikte sizlerde hayalini kurduğunuz oyuna tüm mobil cihazlardan ve bilgisayarınızdan erişebilirsiniz. Elbette oyun bilgisayar oyunu olarak kayıtlara geçse de mobil cihazlarda da benzer versiyonlarını bulmak mümkündür.

Minecraft Apk pocket edition v1.16.0.58 Full modunda bulunan sürümü ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Hayatta kalma, macera ve tüm dünyaya yönelik açık bir şekilde oynanabilen oyunları seviyorsanız eğer bu sürüm ile evde oldukça eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. En önemli özelliklerinden bir tanesi ise Türkçe dil seçeneği mevcut olmasıdır. Bu versiyonu yükledikten sonra sağlıklı bir şekilde oyun oynamaya devam edebilmek için yapmanız gerekenleri içerisinde bulunan kullanma talimatı kısmından öğrenmeyi unutmayınız.

Minecraft İndir

Minecraft İndir
Microsoft tarafından satın alındıktan sonra bir hayli popüler hale gelen minecraft tüm çocukların ve gençlerin severek oynadığı oyunlar arasında yer almaktadır. Sizlerde bu oyunu ücretsiz bir şekilde indirmek ve gereğini yapabilmek için hemen buraya tıklayarak indirebilirsiniz. İndirim işlemi gerçekleştirdikten sonra birkaç dakika içerisinde kurulumu tamamlayarak hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

Youtube Minecraft ile birlikte Minecraft indir ayarlarını yapabilir ve videolardan izleyerek en doğru şekilde nasıl kurulduğunu görebilirsiniz. Bu özellikleri artık çok fazla aramanıza gerek kalmadan hızlı bir şekilde tüm bilgisayarlarda oynayabilirsiniz. Macera ve tutkulu oyunları seviyorsanız eğer şu korona günlerinde evde gerçekten canınız sıkılmadan oynayabileceğiniz oyunların başında gelmektedir.

Minecraft Skin

Minecraft Skin
Skin, Türkçemizde deri, tip ve şekil anlamlarına gelmektedir. Oyun içerisinde ise atkı, saçlar gibi karakterinizin şeklini değiştiren eşyalardır diyebiliriz. Yani bunlarla birlikte karakteriniz daha bir güzelleşiyor ve sizlerde mutlu oluyorsunuz. Bu özellikler için elbette Premium üyelik sahibi olmanız gerekmektedir. Ancak para ile oyun oynamam diyorsanız Minecraft skin için diğer yollara başvurmalısınız.

 • Öncelikli olarak Premium üyeliğe sahipseniz eğer oyuna giriş yaptıktan sonra skin değiştirmek istediğinizi belirtiyorsunuz ve sonrasında seçtiğiniz skinler kısa zamanda karakterinizin üzerine yerleşiyor.
 • Premium üyeliğe sahip değilseniz o zaman %appdata% üzerinden “mobs” kısmına giriyorsunuz. Bu kısımdan ise “steve.png” değiştirip steve yapıyorsunuz. Elbette bu kısım sadece belirli noktalar ve yerler için geçerlidir diyebiliriz.
 • Bununla birlikte %appdata% klasöründe bulunan bin dosyası içerisinden “bin.java” klasörünü .rar içerisinde açıyoruz. Bunun içerisinde bulunan “asstess” kısmından steve.png kısmını “skininz” yapmanız yeterlidir.

Minecraft skin ile birlikte sizlerde artık bu oyunda karakterinizi istediğiniz gibi giydirebilir ve maceralara atılmaya anında başlayabilirsiniz.

Minecraft Oyna

Minecraft Oyna
Youtube Minecraft ile birlikte sizlerde son derece eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Bunun yanında sizler tarafından sevilen ve evdekal çağrılarının arttığı şu günlerde böylesine vakit geçirmenizi sağlayacak oyunlara da ihtiyaç var demektir. İşte bu noktada eğer daha önce minecraft oyna ile tanışmadıysanız artık tam zamanıdır diyebiliriz.

Çocukların ve gençlerin son derece severek oynadığı ve üzerinde binlerce para kazanmayı başarabildikleri bu oyun sayesinde sizlerde kolayca para kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey ise karakterinizi iyi bir şekilde geliştirmek ve ona hayat vermek olacaktır.

Minecraft Hile

Minecraft Hile
Her oyunun hilesini seven bir millet olarak elbette Minecraft hile seçeneği de bizlere son derece ilgi çekici gelmektedir. Sizlere bu konularda biraz tüyo vermek ve konumuzun altında da bir sürpriz yapmak niyetindeyiz. Öncelikli olarak oyunun hile kodları olduğunu unutmamalısınız. Bunu tek kişilik bölümde girebildiğinizi ve girmek için “/” işareti kullanmanız gerektiğini bilmelisiniz. Diğer türlü ise direkt komutu yazıp “enter” tuşuna basmalı ve komutun, hilenin youtube minecraft kısmından hemen çalıştığını fark etmelisiniz.

Şimdi komutlardan bir kısım örnekler vermek gerekirse eğer şunları söyleyebilirim.

 • Seçili blogların başka bir yerde kopyalarını oluşturmak için girmeniz gereken kod “/clone x1 y1 z1 x2 y2 z2 x y z”
 • Oyunun zorluk derecesini de değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? İşte bunu yapabilmek için ihtiyacınız olan Minecraft hile kodları “/difficulty” şeklinde Başlar ve “peaceful, easy, normal, hard” olarak devam eder.
 • Deneyim kazanabileceğinizi de biliyor muydunuz? Bunun için yapmanız gereken şey ise /xp miktar [oyuncu] ve /xp miktarL [oyuncu]
 • Dilerseniz Minecraft hile kodları ile oyun modunu da değiştirebilirsiniz. “/gamemode oyun modu” yazmanız yeterlidir. Oyun modu kısmına ise “survival, creative, adventure, spectator” seçeneklerinden bir tanesini yazmanız yeterlidir.
 • “/give oyuncu eşya [miktar]” dilediğiniz bir oyuncuya bu yol ile eşya verme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eşyaları kaybetmeme konusunda titiz bir şekilde çalışma yapmak için “/gamerule keepInventory true” bu kodu kullanabilirsiniz.

Minecraft hile ile birlikte yukarıdaki kodlarla bir miktar taleplerinizi karşılamayı başardığımızı düşünüyoruz.

Berk Muhammet Minecraft

Minecraft Youtube
1999 yılında İstanbul’da doğan Berk Muhammet Sezgin, oyun videoları çekmesiyle tanınmaktadır. Özellikle Minecraft oynayıp da bu kişiyi bilmemek gerçekten olmaz. Tabi, kişi sadece oyun değil, hayatında yaşadığı enteresan anıları da kanalında paylaşmaktadır. Kanalına baktığımız zaman yaklaşık olarak 1,5 M takipçisi bulunduğunu görüyoruz ki hiçte azımsanacak bir rakam değil.

Berk Muhammet oynadığı oyunlar sayesinde milyonları aşan takipçiye ulaşmayı başarmıştır. Ayrıca oyun konusunda bir hayli yetenekli olan kişi, katıldığı turnuvalardan da hatırı sayılır miktarlar kazanmayı başarmıştır. Berk Muhammet Minecraft ile bu oyun kapsamında kesinlikle temas etmenizi öneririz.

Batuhan Çelik Minecraft

Batuhan Çelik, kanalında güncel videolar ile birlikte oyun videoları da paylaşan ünlü bir youtuber olarak dikkat çeker. Batuhan çelik minecraft videoları ile de adından sıklıkla bahsettirmektedir. Minecraft youtube denildiği zaman akla ilk gelen isimlerden bir tanesi de kesinlikle Batuhan’dır.

Kanalında 1,5 M civarında takipçisi bulunan Batuhan kendisini takip edenlere sürekli olarak ödül dağıtması ile bilinir. Videolarını izlemek ve aralardaki kodlarla hediyeler kazanmaya çalışmak takipçilerinin en sevdiği şeylerden bir tanesidir.

Minecraft Youtube

Minecraft Youtube
Bu isimlerin dışında youtube platformunda elbette minecraft ile ismini duyurmayı başarmış daha fazla kişi bulunmaktadır. Bunlar hakkında kısa bilgiler vererek yazımıza devam etmek isteriz.
 • Baldi Minecraft ile birlikte oyun hakkında çok daha fazla detay ve bilgi öğrenebilirsiniz.
 • Youtube atarikafa kanalında bulunan yaklaşık 700K takipçisi ile sade minecraft konusunda değil pek çok konuda sizleri eğlendirecektir. Atarikafa youtube ile eğlenceli vakitler geçirirken aynı zamanda oyun hakkında bir takım şeyler öğrenebilirsiniz.
 • Aternos youtube ile birlikte oyunda bir şeyleri nasıl yapacağınızı, eklentileri ve merak ettiğiniz diğer şeyleri nasıl yüklemeyi başaracağınızı öğrenebilirsiniz. Yaklaşık olarak 70k takipçisi bulunan Aternos gerçekten son derece öğreticidir.
 • Dilek bozkurt Minecraft ismi ile videolar çekse de kendi yaşantısından da paylaşımlar yapan youtuber olarak dikkat çekmektedir. Kanalında sahip olduğu yaklaşık 120k takipçisi ile bu yolda emin adımlarla ilerlediğini belli etmektedir.

Youtube minecraft ile birlikte sizlerde oyun hakkında çok daha fazla detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Böylece zorlu seviyeleri nasıl geçmeniz gerektiği konusunda son derece profesyonel bir şekilde yardım alabilirsiniz. Minecraft videoları, minecraft oyunları ve minecraft oyna için sizlerde hemen Youtube platformunu ziyaret etmelisiniz.

Sonuç olarak oyun asla ve asla bitmeyecek, usanılmayacak oyunlardan bir tanesidir.

Minecraft server, minecraft 1.7.10 indir, minecraft indir pc, minecraft apk cepde, minecraft beta