Youtube Premium Nedir?


Youtube Premium nedir sorusuna ve Premium üye olduğunuzda neler elde edeceğinizi yazımızda bulabilirsiniz. 14 Şubat 2005 yılında ABD’nin Kaliforniya eyaletinde kurulan youtube dünya bazında en çok kullanıcı barındıran sitelerden bir tanesidir. Elbette bu kadar yoğun bir şekilde kullanılan platformda hem izleyiciler hemde kanal sahipleri para kazanma şansı elde edebiliyorlar.

Youtube platformu üzerinde bir kanal açıp video yükledikten sonra o videonun izlenmesini sağlamaya çalışmalısınız. Bu sayede kısa zamanda ek gelir fırsatı yakalayabilirsiniz. Peki, kanalınız yoksa ve youtube’de karşınıza çıkan reklamlardan sıkıldıysanız o zaman ne yapacaksınız? Firma sahipleri bunun yanıtını da sizlere son çıkardıkları özellik ile veriyorlar. Youtube Premium sayesinde artık karşınıza reklam çıkmadan da bu platform üzerindeki her türlü videoyu izleme şansı elde edebilirsiniz.

Youtube Premium Üyelik

Her videonun başında, sonunda ve en heyecanlı yerlerinde karşınıza çıkan reklamlara bu üyelik modeli sayesinde son verebilirsiniz. Öncelikli olarak Amerika ve 50 tane ülkede aktif hale gelen bu özellik yakın zamanda ülkemize de gelmiş bulunuyor. Peki, bizlere neler sunuyor?
  •          Reklamsız video izleme olanağı
  •          Arka planda video oynatabilme özelliği
  •          İnternetinizin çekmediği zamanlar için video indirme seçeneği
  •          İnternetsiz ortamlarda müzik dinleme özelliği

Youtube Premium ilk olarak 2015 yılının sonlarına doğru Youtube Red özelliği ile karşımıza çıkmıştır. Bu zaman diliminden sonrasında karşımıza Premium ismi ile çıkmıştır.
Youtube Premium apk ile birlikte elbette bunun hileli yollarının da çıkması uzun sürmemiştir. Yasal olmasa dahi bu özelliği kullanan hatırı sayılır bir kişi sayısı bulunmaktadır.
En önemli özellik olarak reklamsız bir video izleme ve müzik dinleme gibi seçenekleri olması bizleri zaten yeterince cezp etmektedir. Bu özellik insanları ikiye bölmüş ve zaten para vererek kullandığımız bir uygulamaya tekrar para verip reklamsız modelini kullanmaya başlamak iyice düşündürmüştür. Ancak dünya çapında o kadar çok kullanıcı bulunmaktadır ki kimileri için bu paraların gerçekten hiçbir önemi yoktur.

Youtube’nin Bu Özelliği Hakkında Her Şey

Youtube Premium öğrenci içinde aynı özellikte karşımıza çıkmaktadır. Fiyat farkı gözetmeksizin öğrenciler içinde maalesef herkese sunulan fiyattan hizmet vermektedir. En çok sorulan sorulardan bir tanesini de bu şekilde açıklık getirmiş olalım.
Youtube Premium fiyat olarak baktığımız zaman ise 2 farklı fiyat seçeneği karşımıza çıkmaktadır.

  •          Tekil kullanımlar için aylık 16,99 TL olarak belirlenen ilk fiyat
  •          Maksimum 5 kullanıcı için aile paketi şeklinde aylık 25,99 TL olarak belirlenen diğer fiyat.


Eğer sizlerde yukarıdaki seçeneklerden bir tanesi ile youtube’nin bu özelliğini kullanmak istiyorsanız hemen uygulamaya girerek karşınıza çıkan reklama tıklamanız yeterlidir. Çünkü uygulamaya neredeyse her g irişinizde Premium özelliğini denemeniz yönünde bir uyarı karşınıza çıkmaktadır.

Youtube Premium iptal etmek içinse uygulamaya kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra hesabınız menüsü altında bu işlemi hemen yapabilirsiniz. Son derece popüler olan uygulamada diğer bazı yerlerde olduğu gibi iptal konusunda çok fazla zorluk çekmezsiniz.

Yazımızın sonlarına doğru gelirken açıkçası bu özelliği bende pek tasvip etmediğimi ve kullanmadığımı belirtmek isterim. Bunun haricinde eğer sürekli olarak Youtube kullanıyorsanız ve reklamlardan sıkıldıysanız da oldukça faydalı bir özellik diyebilirim. Özellikle Youtube Premium aile özelliği ile dilerseniz arkadaşlarınızla dahi ortaya çıkan fiyatı bölüşebilir ve daha ucuza bu özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.