Youtube Reklam Engelleme


Video izlerken karşımıza sürekli olarak çıkan reklamları Youtube reklam engelleme yöntemi ile engelleyebilirsiniz. Bu yöntemden bahsederken sizlere vereceğimiz taktikle birlikte sadece youtube’de değil aynı zamanda internette gezinirken sitelerdeki reklamları da engelleyebileceğinizi söylemek isteriz.

Reklam engelleme yapabilmek için kullandığınız cihazlarınıza öncelikli olarak bir apk indirmeniz gerekmektedir. En çok kullanılan apk ise elbette ki adblock olacaktır. Bu program sayesinde google sponsorlu reklamlarınızı kısa süre içerisinde devre dışı bırakarak internette gezinirken sinir bozan reklamlara karşı tedbirinizi en baştan almış olacaksınız.

Adblock Kullanımı ve Avantajları

Reklam engelleme programı olarak sizlere tavsiye edebileceğimiz ve bu konuda oldukça başarılı olan adblock ilk sırada kendisine yer bulmaktadır. Dilerseniz Youtube reklam engelleme pc modunda kullandığınız browser’a da eklentisini yükleyebilirsiniz. Oldukça kolay bir şekilde yüklenebilen bu uygulama sayesinde hiçbir şekilde reklama maruz kalmadan, telefonunuz takılmadan dilediğiniz gibi surf yapabilirsiniz. Peki, bu programların avantajları neler?
  • Sinirinizi bozan reklamlara bu uygulamalar sayesinde engel koyabilirsiniz.
  • Reklamlar sayesinde kullandığınız cihazın donduğunu tahmin edersiniz. Bunun önüne de geçebilirsiniz.
  • Bu programları dilerseniz telefonlarınıza da yükleyebilir ve Youtube reklam engelleme android olanaklarından hemen faydalanabilirsiniz.
  • İnternette gezinti yaparken sizlerde artık donmadan ve karşınıza reklam çıkmadan istediğiniz sitede gezinti yapabilirsiniz.

Adblock yıllardır varolan ve pek çok kişinin cihazında yüklü olan programdır. Tartışmasız bu konudaki en başarılı program olduğundan ismini daha önce duyduğunuzu söyleyebiliriz. Youtube reklam engelleme apk olarak indirdiğinizde tek yapmanız gereken şey onu tek tuşla kurmaktan geçmektedir. Bunun yanı sıra birkaç saniyede kurulur ve hemen devreye girerek reklam gösterimlerini sonlandırır.

Adblock Alternatifi Programlar

Herhangi bir nedenden ötürü adblock kullanmak istemiyorsanız eğer o zaman sizlere tavsiye edebileceğimiz Reklam engelleme programları olacaktır. Bunlara şöyle ufaktan bir göz atacak olursak eğer karşımıza şu 3 tane program çıkmaktadır.
  • uBlock Origin
  • Adguard
  • Admuncher

Yukarıda ismi geçen programlarda yine oldukça başarılıdır. Bu programlar ile de aradığınızı bulabilirsiniz. Ancak elbette reklam veren kişilerin devamlı güncelleme içerisinde olduğunu ve bu programlara karşı çözüm aradıklarını unutmamak gerekir. Yani youtube reklam engelleme mobil konusunda bu programlar belki de telefonunuzdaki en çok güncelleme alan programlardan olacaktır.

Youtube Reklam Engelleme

Reklamları görmek istemiyorsanız eğer ve bunu ücretsiz yoldan yapmak istemiyorsanız o zaman karşınıza Youtube Premium çıkacaktır. Bu ücreti mukabilinde alacağınız bir Premium üyelikten ibarettir. Sitemizde bu konuda hakkında detayları bulabilir ve aylık 5 TL gibi uygun bir fiyatla youtube tarafından gösterilen reklamlardan tamamen kurtulabilirsiniz. Sitemizde ilgili konuyu okumak istiyorsanız eğer burayı tıklabilirsiniz.

Telefonunuzda ve bilgisayarınızda Chrome eklentisi kullanıyorsanız eğer o zaman sizlere başka bir program daha önerebiliriz. Reklam engelleme chrome için sizlere önerebileceğimiz son program ScrewAds olarak karşımıza çıkmaktadır.

Youtube Reklam Engelleyici Programlar

Reklam engelleyici programları bilgisayarınıza veya mobil cihazlarınıza kurabilirsiniz. Yukarıda ismini belirtmiş olduğumuz programları Youtube reklam engelleme ios içinde kullanabilir ve karşılığında oldukça avantajlı bir şekilde internette surf yapabilirsiniz.

Bu programlar günümüzde en çok kullanılan browser olan chrome ile entegre bir şekilde çalışmaktadır. Reklam engelleme Chrome ile birlikte kısa zaman içerisinde sizlerde aradığınızdan daha fazlasına sahip olabilirsiniz.