Masterchef 2020 Tanya Kilitkayalı Kimdir, Kaç Yaşında

Ekranları kasıp kavurmaya devam eden Masterchef 2020 yarışma programında yarışmaya hak kazanan yarışmacılar merak konusu oldu. 11 Ağustos 2020 tarihinde yaptığı tutmaç çorbası ile ismini Masterchef 2020 yarışmacıları arasına yazdırmayı başaran Tanya Kilitkayalı kimdir, kaç yaşında gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabileceksiniz.

Kıbrıslı olduğunu her fırsatta dillendiren Masterchef Tanya 26 yaşındadır. Öğretim görevlisi olarak mesleğini sürdüren Tanya, yarışmayada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden katılmaktadır. Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde öğretim hayatını tamamlamıştır. Aynı zamanda Turizm, Gastronomi ve mutfak sanatları bölümlerinden mezun olarak ne kadar başarılı bir geçmişe sahip olduğunu da bizlere göstermektedir.

Tanya Kilitkayalı Nereli?


KKTC yarışmacısı olan Tanya, burada bulunan Kilitkaya köyünde annesi ile birlikte yöresel lezzetleri müşterilerine sunduğu bir cafe & bar işletmelidir. Kendi aile işletmelerini yıllardır işleten ve burada yaptığı lezzetli yemekler ile namını etrafına iyice salmıştır. 

Hazırladığı yemekler ile jüri üçlüsünün dikkatini ilk günden beridir çekmeyi başaran Tanya Kilitkayalı henüz Instagram platformunda 8.000 takipçiye ulaşabilmiştir. Yarışmanın ilerleyen bölümlerinde ne yapacağı ise merak konusudur.